Cygan

DATA PRZYJĘCIA: 12.07.2019

WIELKOŚĆ: DUŻA

POCHODZENIE: FMP

Cygan to młody psiak, ale z ogromnym bagażem doświadczeń. Został odebrany interwencyjnie przez Fundację. Psiak mieszkał na balkonie, nie wychodził na spacery, trafił do nas w bardzo złym stanie. Wychudzony, z ubytkami sierści, przerośniętymi pazurami i bardzo wylękniony.

Długi czas walczyliśmy o zaufanie Cygana, udało mu się pokochać i zaufać w pełni 2 osobom z naszej załogi. Pracujemy nad socjalizacją psa także z innymi ludźmi, Cygan robi postępy! Potrafi wyjść z wolontariuszami na spacery i mimo iż, są to dla niego sytuacje stresowe to psiak naprawdę się stara. Ania i Patrycja mogą wspomóc przy adopcji, a także po adopcji osobę, która zechce zaadoptować tego cudownego psa.

Cygan wymaga od swojego opiekuna ogromnej cierpliwości, ponieważ psiak potrzebuje czasu, by komuś zaufać, otworzyć się i sam inicjować kontakt z człowiekiem.

Pies potrafi wyciszyć się po wyczerpującym spacerze i skupić się tylko na pracy z człowiekiem. Z chęcią i łatwością wykonuje komendy takie jak: siad, leżeć, łapa, zostań, do mnie. Na spacerach pilnuje się swojego opiekuna i sam zabiega o kontakt z nim.

To naprawdę cudowny pies! Po prostu wymaga czasu od swojego opiekuna.

W przypadku Cygana są wymagane 3 spacery zapoznawcze na podstawie, których stwierdzimy, czy pies jest gotowy do adopcji.

Cygan nie akceptuje kotów, natomiast w kwestii psów akceptuje je wybiórczo. Kontroluje zasób, jakim jest jedzenie, a potrafi też stanąć w obronie swojego opiekuna.

Dla Cygana będzie idealny dom z ogrodem, ponieważ pies wymaga nauki zachowywania czystości i dużego terenu do spożytkowania swojej energii.