Rudzik

Rudzik – seniorek po śmierci właściciela czeka na dom…

DATA PRZYJĘCIA: 8.02.19

POCHODZENIE: Świdnica, ul. Of. Oświęcimskich

WIELKOŚĆ: średnia, ok. 15 kg

Rudzik trafił do nas po bardzo smutnym wydarzeniu – śmierci swojego właściciela. Jest kilkunastoletnim seniorkiem, który ciężko radzi sobie w warunkach schroniskowych. Przyzwyczajony do wygód mieszkania i stałego opiekuna został postawiony w zupełnie nowej, niezrozumiałej dla niego sytuacji.

Przy pierwszym kontakcie jest bardzo wycofany. Rudzik jednak wybrał sobie kilka osób spośród naszej załogi i wolontariuszy, którym ufa bezgranicznie. Należy pamiętać, że staruszek potrzebuje spokojnego traktowania. Jego słuch i wzrok są już słabsze, w związku z tym gwałtowne ruchy mogą go wystraszyć lub mogą zostać przez niego niewłaściwie zrozumiane.

Odrobina czasu i wytrwałości sprawi, że Rudzik się otworzy i z miłością będzie się wpatrywał w swojego opiekuna. Okazuje entuzjazm, gdy jego ulubieni wolontariusze spędzają z nim czas. Jest posłuszny i pogodny.

Rudzik lubi mieć swoją przestrzeń, wygodne posłanie, miękką poduszeczkę i dużo spokoju. Należy pamiętać, aby stworzyć mu miejsce, w którym będzie się czuł bezpiecznie

Uwielbia zabiegi pielęgnacyjne, szczególnie czesanie. Z radością się nadstawia do szczotkowania. Pomimo swojego wieku ochoczo spaceruje w dość żwawym tempie.

Piesek zachowuje czystość. Pozostawiony sam nie niszczy. Nie wszystkie psy akceptuje, ale z niektórymi potrafi się dogadać. Koty ignoruje.