Osio

Osio – prawie husky do adopcji 🙂

DATA PRZYJĘCIA: 7.01.19

POCHODZENIE: GMINA PIŁAWA GÓRNA

WIELKOŚĆ: DUŻA, OK. 35 KG

Osio – najbardziej skrzywdzony pies, z jakim mieliśmy do czynienia. Czy jest wychudzony? Nie. Czy był bity? Nie. Zatem dlaczego tak twierdzimy? Osio jest skrzywdzony psychicznie i potrzebuje cierpliwego, dobrego człowieka, który poświęci mu czas.

Osio spędził 3 lata w innym schronisku. Przekazano nam go w „spadku”, gdyż pochodzi z gminy, z którą współpracujemy od 2019 roku. Jest gruby, wręcz zatuczony i obecnie jest na diecie otrzymując dobrą jakościowo karmę. Jego okrywa włosowa się poprawiła i Osio robi duże postępy. Początki były trudne. Pies szarpał się na smyczy, nie potrafił się uspokoić, czy wyciszyć… Upór wolontariuszy i pracowników naszego schroniska prowadzi do okiełznania Osio i to bardzo miły, proludzki pies!

Osio zachowuje czystość, kocha ludzi i uczy się cieszyć, zwracać uwagę na człowieka. To bardzo radosny, kochany i odważny psiak.

Z czym jest problem? Problem jest tylko z ekspresją Osio. Ciągnie na smyczy, jest silny i pracujemy nad tym, by zwracał uwagę na człowieka. Zachęcamy go do kontaktu i uroczo merda tym swoim krótkim ogonkiem. Uczymy go tego, że człowiek jest fajny i warto łapać z nim kontakt!

Na tę chwilę Osio nie jest w stanie zapoznać się z żadnym psem, gdyż wszystkie boją się sapiącego wielkopsa :), Koty natomiast goni.

Dlaczego prawie husky? No spójrzcie tylko na niego. Kiedyś stał obok hasiorka, a połowicznie zabarwione na niebiesko oko tylko to potwierdza.