Muffinka

DATA PRZYJĘCIA: 07.12.2017

MIEJSCE POCHODZENIA: INTERWENCJA FMP

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA – OK 20 KG

Muffinka – wpół dzika sunia bez szans na dom…

Muffinka w schronisku przebywa od grudnia 2017 roku. Trafiła do nas wskutek interwencji Fundacji, ówcześnie jako matka 3 szczeniąt. Oczywiście jak w tych historiach bywa – maluchy znalazły dobre domki, ona niestety nie, bo jej adopcja to temat będący ogromnym wyzwaniem.

Muffinka żyła dziko. Jej domem były pola, łąki, lasy, schronieniem lisie/borsucze nory, a źródłem pożywienia to, co akurat znalazła. Nie miała kontaktu z ludźmi, była zupełnie niezależna.

Podczas pobytu u nas jedyny krok naprzód, jaki poczyniliśmy to wychodzenie na spacery. Dzieje się to jednak w określonych warunkach (spokój, brak obcych psów, ludzi, hałasu) i na określonych zasadach (z jej towarzyszem z boksu, na długiej, kilkunastometrowej lince, aby dać jej poczucie swobody i oddalenia od człowieka).

Jakiego domu jej szukamy?

Na pewno nie mieszkania. Dom z innym psem/psami, duża, dobrze ogrodzona przestrzeń, gdzie będzie miała po prostu spokój. Czy uda się wypracować jej zaufanie? Być może tak, być może nie.

Muffinka szuka po prostu pomocy. Może nigdy nie zostanie przyjaciółką rodziny, nie będzie wylewnie witać opiekunów. Chociaż w schronisku widać jej ekscytację rano, gdy psy są witane przez pracowników. Trudno nam przewidzieć. Na tę chwilę wiemy tyle, ile napisaliśmy…