Wygoń pchłę i kleszcza ze świdnickiego pieseczka…i koteczka :)

Przyjaciele,

zwracamy się do Was z ogromną prośbą o umożliwienie naszym futrzakom bezpiecznego pobytu w schronisku. Jak wiemy, pchły i kleszcze są pasożytami zewnętrznymi psów i kotów, które niestety są wektorami różnych, zagrażających życiu chorób. Mamy na myśli m.in. babeszjozę, która nie dotknęła nas rok temu latem, ale boimy się o naszych psich podopiecznych, gdyż już teraz przynoszą kleszcze po spacerach w wysokich trawach. Koty cierpią z powodu pcheł, a te zaś mogą przenosić tasiemczyce…

Generalnie jest to bardzo ważna i potrzebna profilaktyka, jest tylko jedno ale. FINANSE. Obecnie stosujemy tani i wydajny środek Effipro. Niestety jak się okazuje, na kleszcze wpływ ma jedynie obroża Foresto, a kotom pomaga preparat Frontline Combo (szukamy jeszcze innych opcji).

Cena 1 obroży Foresto to dla psa powyżej 8 kg (jest ich w schronisku najwięcej, poniżej 8 kg to obecnie 4 psy z 41) 90 zł. Chcemy zebrać fundusze na zakup 35 obroży dla psów, które mogą spacerować z wolontariuszami. Oczywiście chętnie przyjmiemy też już zakupione obroże, które założymy psiakom!

Cena 3 pipet (1 dla 1 kota) Frontline Combo to 90 zł. Obecnie w schronisku mamy 8 kotów. Tak też potrzebne byłyby

3 zestawy. Są skuteczniejsze w walce przeciw pchłom niż stosowany przez nas dotychczasowy środek, ale droższe. Starczają na ok. 4 tygodnie.

Liczby zwierząt są zmienne, ale wychodzimy z takiego założenia i taki będzie cel naszej zbiórki.

Jak pomóc?

  1. Wpłacić darowiznę na zakup obroży na konto Fundacji Mam Pomysł:
    Fundacja Mam Pomysł
    07 1750 0012 0000 0000 3089 1082

    z dopiskiem: akcja wygoń pchłę i kleszcza
  2. Wpłacić darowiznę przez zbiórkę na portalu pomagam.pl: link
  3. Zakupić obrożę Foresto lub preparat Frontline Combo i przynieść go do schroniska.
  4. Udostępnij tę zbiórkę swoim znajomym. To dla nas bardzo ważne!

Będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli pomożecie naszym psom spacerować bez obawy o zdrowie i życie, a koty ochronicie przed przykrymi skutkami zapchlenia.