Prawdziwa wiosna!

W Schronisku wiosna zawitała już na dobre. Skąd wiadomo? Nie tylko słońce, ciepło, zieleń dookoła, ale sygnał nadchodzi w pierwszej kolejności od nadwornych księżniczek: Gracji i Capri. Kiedy koty opuszczają budynek, wygrzewają się przed schroniskiem, korzystają z kąpieli w piasku, to już na pewno wiosna 🙂

W ten weekend odbyła się druga tura naszego szkolenia Układanie płytek w praktyce. Krystian i cudowni uczestnicy zmagali się w dwa kwietniowe weekendy z trudnym (chociaż dla nich już banalnym) tematem okładzin ściennych. Dzięki nim, pawilon psich boksów nabiera kolorów, wszystko wygląda radośnie, a każdy z psiaków ma swój wyjątkowy, różny od pozostałych boks. Zupełnie inne wrażenie, niż jednolite, przybrudzone ściany 🙂 Podsumowanie tego wydarzenia z pewnością znajdzie się niedługo na naszej stronie, więc oczekujcie na newsy!

Nie ma weekendu bez spacerów! Nasze psy uczą się bardzo szybko. Wiedzą już, że wyjdą na upragnione spacery, więc od samego rana oczekują na wolontariuszy. U nas wolontariat to codzienność, nie ma dnia, by ktoś nie zajrzał podrapać za uchem naszych miśków, a teraz, gdy pogoda dopisuje, to aż nogi same wędrują i ochoczo maszerują z czworonogami.

Sezon letni otworzyliśmy uroczyście 21 kwietnia. Otwarcie oznacza zainstalowanie w psich boksach baseników i zraszaczy. Temperatura była już dość wysoka, więc trzeba było pomóc sierściuchom zyskać nieco chłodu i ulgi.

Pamiętacie naszą zeszłoroczną zbiórkę na baseniki? Jeden zginął śmiercią tragiczną w paszczy adoptowanego już Oskara ;). Reszta działa, ma się dobrze 🙂 Z nadwyżki tamtej zbiórki wykonaliśmy zraszacze nad boksami – są, działają, wymagają tylko drobnych napraw, jak się okazało, ale w ten weekend, kiedy słońce przygrzało naprawdę mocno, sprawdziły się znakomicie.

Nauczeni doświadczeniem poprzedniego roku, musimy lepiej przygotować się do lata. Dlatego będziemy gromadzić karmę, żwirki, płyny do mycia, środki przeciwpchelne… O tym również więcej wkrótce, ale to, jak pomagać jest oczywiście opisane tutaj: klik!